All Products
-
Electric Aircraft Battery
-
UAV Drone Battery
-
Commercial Drone Battery
-
Private Hobbyist Drone Battery
-
Emergency Car Starter Battery
-
RC Model Battery
-
Lipo Racing Battery
-
RC Airplane Battery
-
RC Car Battery
-
Toys Battery
-
Jump Starter Battery
-
Jump Start Lipo Battery
-
E-cig Battery
-
Electronics Lithium Battery
-
Power Supply Lithium Battery
Contact Person :
sales
Keywords [ lithium battery for electronics ] match 88 Products.
3.7 Volt Electronics Lithium Battery For Electronics Lipo 580mah Wrist Watch Battery Cell
| Model No.: | FBC602829 |
|---|---|
| Capacity: | 580mAh |
| Voltage: | 3.7V |
| Dimensions(H X W X L ): | 6.2x28x29mm |
| Cycle Life: | 500 Times More |
6000mah Lithium Ion Battery 1C Low Temperature Power Supply Lithium Battery
| Model No.: | FBC7263110 |
|---|---|
| Anode Material:: | LCO |
| Capacity: | 6000mAh |
| Voltage: | 3.7V |
| Max Cont. Discharde: | 1C |
900mAh 3.7 V 600mah Lipo Battery Marine Electronics Lithium Battery Cell Remote Control Gamepad
| Model No.: | FBC492560 |
|---|---|
| Capacity: | 900mAh |
| Voltage: | 3.7V |
| Dimensions(H X W X L ): | 4.9*25*60.5mm |
| Cycle Life: | 500 Times More |
3.7 V 750mah Lipo Battery 3.7 V 700mah 730mAh 4.2V 4.35V 4.4V Puppy Toys Lithium Battery Pack
| Model No.: | 822047SV-730 |
|---|---|
| Capacity: | 660mAh |
| Voltage: | 3.7V |
| Max Cont. Discharge: | 30C |
| Dimensions(H X W X L ): | 8.0x26x45mm |
Smart Electrical Products Li Ion Battery 3.7 V 1000mah 600mAh 1500mAh Fullymax 900mah 3s
| Place of Origin | China |
|---|---|
| Brand Name | FULLYMAX |
6000mAh 12.8V 45C 600A LiFePO4 Battery Quick Start Battery Jump Starter Lithium Battery
| Model No.: | 4FBC-9570112HF |
|---|---|
| Capacity: | 6000mAh |
| Voltage: | 12.8V |
| C-rate: | 40C |
| Burst C-rate: | 600A |
1500mAh 3.7V Lithium Ion Battery Electronics Lithium Ion Polymer Battery
| Model No.: | FBC692768 |
|---|---|
| Capacity: | 1500mAh |
| Voltage: | 3.7V |
| Dimensions(H X W X L ): | 6.9 *26.8 *68mm |
| Cycle Life: | 500 Times More |
330mAh 300mAh 3.7 V 350mah Lipo Battery Lithium Ion Polymer Battery 20C Fullymax 300mah 7.4v
| Battery Type: | Nimh, Low Self Discharge Battery, Battery Pack, Li-polymer Battery, LI-ION Battery |
|---|---|
| Model No.: | FBC852025X |
| Capacity: | 300mAh |
| Voltage: | 3.7V |
| Max Cont. Discharge: | 20C |
1950mAh 1750mAh 3.85V 3.7 V 950mah Li Polymer Battery Pack Soft Pouch Rechargeable Toys Battery
| Model No.: | FBC1102760SV |
|---|---|
| Capacity: | 1950mAh |
| Voltage: | 3.85V |
| Max Cont. Discharge: | 10C |
| Dimensions(H X W X L ): | 11x27x60mm |
1900mAh 2550mAh 1700mAh Lipo Rechargeable Battery 3.7 V 10C 15C Usb External Dog Toy Ball 782768SV2 1003055SV2
| Model No.: | 1003055SV2-1900 |
|---|---|
| Capacity: | 1950mAh |
| Voltage: | 3.85V |
| Max Cont. Discharge: | 10C |
| Dimensions(H X W X L ): | 7.8x27x60mm |

